Karklės Atlasas

Rekomendacijos | Melnragio pilis

Reklama

Melnragio pilies teritorija – neseniai pradėta tirti archeologinė vieta, neturinti aiškių ir visuotinai priimtų išvadų tarp profesionalų. Todėl siūloma nespekuliuoti nepatvirtintais istoriniais faktais, o teritoriją įprasminti archeologų radiniais – faktine istorine medžiaga.

Teritorijos įprasminimo idėja – vertingiausių archeologinių radinių vietų žymėjimas. Specialūs ženklai, atsirandantys archeologų tyrimo lauke, nurodo radinio vietą, radimo gylį (ar atitinkamai radinio amžių),  kasinėjimo laiką. Skirtingas ženklų aukštis reprezentuoja gylį, kuriame buvo objektas rastas. Ženklo viršutinėje plokštumoje įmontuojama lentelė su gaminio iliustracija ir pagrindiniais faktais, o pasitelkus technologijas ir į paveikslėlį pažvelgus pro mobilų įrenginį,  išplėstinės realybės technologijos pagalba galima detaliau susipažinti su objektu, sužinoti istorinius faktus, apžiūrėti jo trimatę rekonstrukciją.

Tokiu būdu sukuriamas dinamiškas procesas, archeologai, tirdami teritoriją palieka vis daugiau ženklų, kas skatina lankytojus sugrįžti ir pasidomėti ar neatsirado naujai pažymėtų vietų ir nematytų eksponatų.

 

Reklama

Reklama