Rekomendacijos | Anės laiptai

Olandų Kepurės pietiniai laiptai (prie „Anės kapo“), pagal lankytojų srautą, yra viena iš lankomiausių parko vietų ir jungtis tarp pagrindinės automobilių aikštelės bei pajūrio. Šiuo metu, laiptų viduryje, įrengta atokvėpio aikštelė su informaciniu stendu apie pajūryje sutinkamus paukščius. Viršutinėje laiptų terasoje įrengti keli rąstiniai suoliukai, o apatinėje terasose lentų takas link kopų laiptų bei „Anės kapo“ memorialinė kompozicija.

Naujas takas ir šlaito erozija

Didelis lankytojų srautas nulėmė naujų ryšių – takų – tarp aikštelės ir pajūrio šiauriau esamų laiptų. Suintensyvėjęs lankomumo procesas pagreitino šlaito eroziją, todėl siūloma šioje vietoje įrengti sudvigubintus, tarpusavyje sujungtus laiptus. Laiptai veiktų kaip barjeras, stabdantis tolimesnę šlaito eroziją. Šiuolaikiškos architektūros landšaftinis objektas sukurtų unikalius potyrius lankytojams.

Multifunkciai laiptai

Svarbiausias naujų laiptų elementas būtų atokvėpio aikštelės, įkomponuotos į laiptų struktūrą. Aikštelės su suoliukais, sėdimųjų ir lipamųjų laiptų maršų kompozicija paverstų laiptus patraukliu rekreaciniu objektu. Rekomenduojama įrengiant informacinius stendus, juos komponuoti turėklų lygyje, kad būtų užtikrintas maksimalios aplinkos apžvalgos galimybės.

Universalus dizainas

Laiptai su greta esančiais pandusais ar takais su laiptų elementais padidintų vietovės lankomumo galimybes.

Kitas svarbus laiptų elementas – profilis greta turėklo dviračių užstūmimui laiptais.

Jungtis su atokvėpio aikštele prie Anės kapo

Anės laiptų ir atokvėpio aikštelės turėtų būti sprendžiamas vienu projektu – rengiant architektūrinį konkursą, siekiant rasti kokybiškiausią sprendimą unikalioje gamtinėje aplinkoje.

Būtina apjungti lipimo laiptas trajektorijas su atokvėpio aikštele prie Anės kapo ir sėdimaisiais kopų laiptais bei dviračių taku, ateinančiu apatine Litorinos šlaito terasos dalimi nuo Kukuliškių rekreacinės teritorijos ir Girulių.

Universalaus dizaino laiptai, savyje talpinantys įvairias funkcijas (pažinti, prisėsti, pasigrožėti)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s