Koncepcija | laiptai

Pagrindiniai Olandų Kepurės reljefo elementai – skardžiai, rėvos, klifai, kopos – lankomos gamtos vertybės ir natūralūs barjerai. Žmonių judėjimas tarp apatinės ir viršutinės terasos sukelia šių objektų eroziją, todėl būtina įrengti laiptus pagrindiniuose srautų judėjimo takuose.

Laiptai – reljefo elementai

Teritorijoje statomi laiptai galėtų įgauti ir modernius pavidalus. Šiuolaikiški į reljefo ir aplinkos pokyčius reaguojantys laiptai papildytų unikalų kraštovaizdį.

Platėjantys ar siaurėjantys plane laiptai padėtų surinkti arba išsklaidyti lankytojų srautą pagal link jų vedančius takelius.

Laiptai reljefo elementai. Sauri takeliai pereina į siaurus laiptus arba išplatėja į atokvėpio aikšteles

Daugiafunkciai laiptai

Rekomenduojama įrenginėjant laiptus juos papildyti įvairiomis funkcijomis. Sėdėjimo pakopų įvedimas  arba organiškas laiptų išplatinimas leistų sukurti modernias atokvėpio aikšteles.

Informaciniai stendai papildytų teritorijos pažinimo galimybes.

Lovelis dviračio ratams greta laiptų turėklų leistų patogiai užsivežti dviratį ir išvengti greta laiptų šiuo metu vykstančios šlaitų erozijos.

Rekomenduojama stendus, suolus ir kitus laiptų elementus įrengti ne aukščiau turėklų lygio, kad būtų užtikrinama bekliūtė aplinkos apžvalga.

Įvairios laiptų konfigūracijos gali turėti teigiamą įtaką priderinant statinį prie reljefo ir jo pažinimo.

 

Daugiafunkciniai laiptai. Lovelių įrengimas dviračių varymui padėtų sutramdyti aplink laiptus vykstančią eroziją ir palengvintų teritorijos lankymą dviratininkams

Laiptai ir pandusai

Išskirtiniais atvejais rekomenduojama naudoti su laiptais kombinuotus pandusus, kurie veiktų ne tik kaip universalaus dizaino tikslus atitinkantis elementas, tačiau užkirstų kelią šlaitų erozijai dėl apribotų galimybių leistis šlaitu.

Laiptai su pandusai gali padėti apjungti du takus į vieną lankytojams atraktyvią struktūrą, pavyzdžiui pietiniai Olandų Kepurės – Anės laiptai. Laiptai leistų kokybiškai užbaigti apatinės terasos dviračių taką, apsaugtų šlaitą nuo didelių lankytojų srautų sukeltos erozijos.

 

Įvairius informacinius elementus rekomenduojama intgeruoti laiptų turėklų lygyje, siekiant išsaugoti maksimalią kraštovaizdžio apžvalgą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s