Tyrimas | Vydūnas

Vydūnas mėgęs leisti laiką Giruliuose. Dar būdamas jaunuolis, gyvendamas prie Kuršių marių, stengėsi pamatyti platesnius vandenis. Pirmasis susitikimas su jūra Vydūną ne tik užbūrė, bet ir pavergė. Baltijos didybė būsimą filosofą keitė, tobulino, ir be jos Vydūnas jau negalėjo gyventi. Tilžėje gyvendamas, Vydūnas kiekvienais metais stengėsi apsilankyti pajūryje, o dažniausiai apsistodavo Pajūrgiryje (taip Vydūnas vadino Girulius).

Giruliuose Vydūnas labai mėgo lankytis apžvalgos aikštelėje su rotonda, vadinamoje Waldkapelle („Miško koplyčia“). Dabar Waldkapelle mena senos fotografijos ir išlikusi sampyna, grioviai, sulaukėję kultūriniai augalai. Vydūnas jautė gamtos alsavimą, ritmą, dvasią. Jis mėgo šioje vietoje klausytis medžių ir jūros ošimo. Todėl atkurta „Miško koplyčia“, alėjos, išvalyti vingiuoti upeliai būtų prasmingas iškiliojo mąstytojo atminimo įprasminimas ir jo idėjų priminimas.

1943 m. Vydūnas panoro porą savaičių pailsėti prie numylėtosios Baltijos Giruliuose (1945 m einant frontui ši vila sudegė) pas pažįstamą Jurgį Plonaitį, kuris Vydūną vadino Mažosios Lietuvos dvasingumo įkūnijimu. Kalbėdamas apie Adomą Braką yra pasakęs: „Brakas buvo tarsi Vydūno apaštalas. Jis į Vydūną buvo įtikėjęs.“

Vydūnas labai mėgo lankytis Girulių „Miško koplyčioje“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s