Urbanistiniai tyrimai

Užstatymas. Karklės užstatymas patyrė didelių pokyčių. Sodybinis užstatymas išliko, tačiau pasikeitė jo pobūdis. Sodybos su gyvenamaisiais ir ūkiniais pastatais bei kiemo erdve tarp jų virto pavieniais pastatais. Naujai statomi statiniai retai turi pastatų apribotas kiemo erdves. Išliko tik nedidelė dalis senųjų sodybų. Dalis iš jų nykstančios.

Užstatymo palyginimas
Užstatymo palyginimas

Ryšiai, viešos ir privačios erdvės. Karklės takai ir nedidelės erdvės greta jų yra pagrindiniai Karklės viešosios erdvės elementai, kurie kuria Karklės miestelio įvaizdį bei jungia pagrindinius elementus – kelią ir paplūdimį. Nedideli valstybinės žemės sklypai Karklės miestelio centre gali būti panaudojami viešosioms erdvėms – atokvėpio zonoms, sporto įrenginiams ar parkams – įrengti.

Viešų ir privačių erdvių palyginimas
Viešų ir privačių erdvių palyginimas

Keliai ir takai. Karklės susisiekimo sistemos pagrindiniai elementai išliko nepakitę. Pagrindiniai keliai išlaikė savo trasas. Didesni įvyko jungiamųjų takų struktūros pokyčiai. Sunyko statmeni ryšiai tarp pagrindinio kelio ir jūros. Kitas svarbus sunykęs struktūrinis elementas – vidinis jungiamasis takas, lygiagretus pagrindinei gatvei. Šiuo metu šis takas yra iš dalies išlikęs, tačiau fragmentuotas.

Kelių ir takų tinklo palyginimas
Kelių ir takų tinklo palyginimas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s