Karklės rekreacinė reikšmė

Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijos bendrajame plane, įvertinus turimą planavimo patirtį ir dabartinę situaciją Klaipėdos rajono savivaldybėje, buvo išskirtos dviejų aukščiausio taksonominio rango teritorinių rekreacinių vienetų dalys. Viena iš jų įvardijama Lietuvos kontinentinės rekreacinės srities pietinė dalis, apimanti visą pajūrinę savivaldybės dalį tarp Girulių ir Nemirsetos, kurioje Karklės–Girulių arealas yra veikiamas Klaipėdos priemiestinės rekreacijos įtakos.

Pagal Lietuvos Respublikos teritorijos bendrąjį planą, Pajūrio regioninis parkas priskirtas labai didelį ir didelį rekreacinį potencialą turinčiam Pajūrio rekreaciniam arealui, kuris yra nacionalinės svarbos rekreacinių sistemų dalis. Tačiau dėl konservacinių teritorijų turizmo sektorius koncentruojasi tik į Karklės kaimo pajūrio ruožą.

Karklė, didžiąja dalimi būdama Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje, patenka į specifinių bruožų ir išskirtinių sąlygų urbanistinės plėtros požiūriu turinčią zoną. Skirtingai nei kitose Klaipėdos apskrities savivaldybėse, Klaipėdos rajono savivaldybėje gyventojų skaičius, taip pat ir kaime, nuolat didėja, kas sukuria papildomo būsto poreikį. Klaipėdos rajono teritorija įeina į pajūrio arealą ir ribojasi Baltijos jūros ir Kuršių marių akvatorijomis, turi patrauklių ir nuo kitų šalies regionų besiskiriančių rekreacinių išteklių. Tokia situacija taip pat papildomai pritraukia investicijų sezoninių būstų arba antrųjų namų plėtrai, kas padidina ir paspartina teritorijų urbanizaciją. Ir pagaliau vienas iš stipriausiai veikiančių rajono teritorijos urbanizacijos veiksnių – stambaus metropolinio centro, Klaipėdos, turinčio labai ribotus teritorinius rezervus, gretimybė. Visos šios sąlygos suponuoja, skirtingai nuo kitų regionų, didesnį urbanizacijos krūvį rajono teritorijai, taigi daro įtaką ir Karklės vystymosi tendencijoms bei gyventojų poreikiams.

Pagrindinis interesų konfliktas, išryškėjęs pastaraisiais metais, – tai vietinių gyventojų poreikis čia statyti ne rekreacinės, o gyvenamosios paskirties objektus. Išreiškiama gyvenamosios vietos registravimo rekreacinės paskirties sklypuose problema, įvardijant faktą, jog įteisinę žemės sklypą ir statinius jame kaip rekreacinės paskirties, jie vis tiek ten gyvena ištisus metus.

Medžiagą parengė Arvydas Urbis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s